fbpx

Android Auto

Android Auto, Android akıllı telefonların ve tabletlerin sahiplerinin cihazlarını bilgi eğlence sistemi ekranı aracılığıyla araçlarına kolayca bağlamasına olanak tanır . Google tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde, arama yapma ve kısa mesaj alma, uydu navigasyon kullanma ve müzik dinleme gibi özelliklerin tümü mümkündür.

Android Auto nedir?

Rakip Apple CarPlay sistemine benzer şekilde , Android Auto, alıcıların akıllı telefonlarındaki özellikleri hareket halindeyken otomobilin bilgi-eğlence sistemi üzerinden kullanmalarına izin veriyor. Telefonunuzun, çirkin satış sonrası değişiklikler de yapmadan, aracın dahili bilgi-eğlence sistemiyle sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Android Auto, otomobilin standart yerleşik sisteminden daha kolay ve daha hızlı yanıt vermek için daha kolaydır ve bunun sonucunda sürücüler için daha az rahatsız edici olması gerekir. Ayrıca, aracın standart bilgi-eğlence sistemine yüklenmemiş olabilecek internet radyosu ve performans izleme özellikleri gibi bir dizi ek uygulamaya da erişmenizi sağlar.

Android Auto

Hangi otomobiller Android Auto’yu destekliyor?

Volkswagen , Fiat ve Vauxhall dahil olmak üzere çeşitli üreticiler Android Auto’yu destekliyor  . Size yardımcı olmak için şu anda Android Auto’yu destekleyen tüm araçların bir listesini çıkardık . Unutmayın, cihazınız Android Auto özelliklerine uyumlu olması için Android 5.0 (Lollipop) işletim sistemini veya daha yeni bir sürümünü çalıştırıyor olmalıdır.

Pioneer, Sony veya Alpine gibi şirketlerden, genellikle ana ünite olarak adlandırılan Android-Otomatik uyumlu bir satış sonrası bilgi eğlence sistemi satın almak mümkündür. Bu sistemler standart yerleşik ünitenizi değiştirir ve bir dizi başka fonksiyonun yanı sıra Android Auto ile uyumluluk sunar. 21. yüzyılın teknolojisine sahip bir tekne yüküyle eski bir modeli yükseltmeye yardımcı olabilirler ancak pahalı olabilirler ve eski arabaların kabinlerine sığmayabilirler.

Android Auto nasıl çalışır?

Android Auto, telefonunuzu aracınıza bağlamak için standart bir kablo kullanır. Sonuç olarak, cihazınızı aynı anda şarj eder ve veri bağlantısını belirli özellikler için kullanır.

Cihazınızdaki bilgiler, ses kontrolünü veya aracınızın bilgi-eğlence girişini kullanarak bir özellik bolluğuna erişebileceğiniz aracın merkezi ekranında gösterilir – ister dokunmatik ekran isterse düğme tabanlı olsun.

Android Auto

Android Auto özellikleri

Haritalar

Arabanızda yerleşik navigasyon bulunmuyorsa, Android Auto, aracınızın bilgi-eğlence sisteminde Google Haritalar’ı kullanmanızı sağlar. Bu özelliği kullanarak, adım adım sesli navigasyon, canlı trafik bilgileri ve sürekli güncellenen haritalara ücretsiz erişebileceksiniz.

İletişim

Android Auto, telefonunuz üzerinden telefon görüşmeleri ve metin mesajları alma ve cevaplama imkanı sunar. Bağlantıda kalmak için WhatsApp ve Skype gibi çeşitli uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Müzik

Android Auto’nun yerleşik ses oynatıcısı, kullanıcıların hareket halindeyken telefonlarının müzik kitaplığına erişmelerini sağlar. Bu sistem aynı zamanda Spotify müzik yayını ve internet radyo özellikleriyle de uyumludur ve 90 günlük Google Müzik deneme sürümü ile birlikte gelir.

Uygulamalar

BBC News’den Google Hangouts’a kadar çeşitli Android Uygulamaları ile çalışacak. Telefonunuzu yeni uygulamalarla düzenli olarak güncelleyebilmek Android Auto’yu birçok geleneksel bilgi-eğlence sisteminden daha esnek hale getirir.

Android Auto ile ilgili daha detaylı bilgi için sizi Multimedya Market’e davet ediyoruz. Hoş bir sohbet eşliğinde hem tanışmış olalım hem sizlere daha doğru bilgileri bire bir verelim.

https://www.facebook.com/bmwelektrobursa

https://www.facebook.com/powergaragecar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir