fbpx

Elektronik Diyagnostik Ekspertiz

Diagnostik (Diagnostic) test cihazları modern araçlarda bulunan Elektronic Control Unit – ECU yani Elektronik Beyin Kontrol Ünitesi ile haberleşerek araçların her türlü aksam ve parçaları hakkında bilgi alır. Diyagnostik cihazları, ünitelere kaydedilen arızaları okuyan, hata kodlarını silen, kodlama yapabilen ve yeni takılan parçaların adaptasyonlarını (yeni takılan parçayı araca tanıtma) yapan ve daha bir çok işlevi yerine getiren cihazlardır. Elektronik test ve ölçüm cihazları ile yapılan hata ve arızaları ekranda sayısal kodlar şeklinde ifade eden test ve ölçüm sistemine diagnostic test denir.

Biz firmamız bünyesinde özellikle üst segment araçlara servis bünyesinde kullanılan orjinal program ve yazılıma sahip diagnoz cihazlarıyla araç elektrik tamir, bakım, kodlama ve adaptasyon, araç satış öncesi elektronik ekspertiz, hizmeti vermekteyiz

Verdigimiz ekspertiz hizmeti sıradan piyasa arıza tespit cihazları ile asla kıyaslamaz.Ekspertiz sonrası verdiğimiz arıza listesi tamamen satış esnasındaki kandırma ve dolandırma olayını engelleme maksatlıdır. BMW, AUDI, VOLKSWAGEN, SEAT, SKODA, MINI, MERCEDES, PORSCHE, LAND ROVER, marka araçların nokta atışı arıza tespit, kilometre ile oynama, teşhis ve arızadan dolayı değişmesi gerekli parça listesi ve takribi masrafını ortaya çıkabilir. Alıcı ve satıcı arasında doğabilecek ihtilaflardan da daha problemi yaşamadan kurtulmuş olursunuz. Biliyorsunuz piyasadaki ekspertiz firmaları sadece boya, kaporta ve mekanik ekspertizi yapmaktadır. Elektronik test adı altında sadece arıza ışığı söndürmeye yarayan cihazlar kullanmaktadırlar.

Biz bu sisteme yeni bir boyut getirmeye çalışıyoruz. Çünkü artık yeni donanımlı araçlarda elektronik arızalar mekanik ve kaporta boya
problemlerinden daha maliyetli, çözümsüz olabiliyor.


MultimedyaMarket Oto Elektronik Diyagnostik Ekspertiz

Elektronik Diyagnostik Ekspertiz ne Yapar ?

Diagnostik (Diagnostic) Test Cihazları ile yapılabilecek işlemler şunlardır;

 • Motor Elektroniği; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, adaptasyon-kodlama
 • ABS/Traksiyon Kontrol/ESP; hata kodu okuma-silme, parametreleri görme
 • Klima Sistemi; hata kodu okuma-silme, parametreleri görme
 • Hidrolik, Elektrikli Direksiyon; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • Gövde Bilgisayarı; Hata kodu okuma-silme,
 • Konfor Bilgisayarı; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • Alarm Sistemi; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • Far Ayarları; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • Elektronik El Freni; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • Dış Aydınlatmalar; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • Akü Kontrol DTC; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme,adaptasyon
 • Dizel Yakıt Yönetimi DTC; Hata kodu okuma-silme, parametreleri görme, aktivasyon, adaptasyon
 • BMW ve MİNİ de zgv, hid unit, kombi,cas, telematic, park asist, display, nbt, gateway, fem, frm, motor beyni, hayalet gösterge, navigasyon yenileme, car play, telefon aynalama, usb, bluetooth, fsc, kodlama adaptasyon ve tamirleri.

Volkswagen group araçlarında rmc, rns, mmi, mmi plus, mib, mib2, hayalet gösterge, kamera, navigasyon yenileme, motor beyni, pdc, kamera, bluetooth, tükçeleştirme, kodlama adaptasyon ve tamirleri yapılmaktadır.


Bunları da inceleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir