fbpx

Mercedes Comand

Mercedes Comand , stereo tuning’den uydu navigasyona kadar bir dizi araç fonksiyonunu kontrol eden Mercedes modellerine takılan bilgi eğlence sistemini ifade eder . Son gelişmeler COMAND’in eski modellere göre daha kolay ve daha hızlı kullanılmasını sağlarken, bazı daha yüksek özellikli otomobillerde artık Android Auto ve Apple CarPlay bağlantısı da bulunuyor.

Mercedes Comand sistemleri, burada gösterilen tekerlek ve dokunmatik yüzey kullanılarak kontrol edilir

Mercedes COMAND sistemi nasıl çalışır?

Mercedes ‘COMAND sistemi, kaydırma tekerleği ve orta konsola takılan dokunmatik yüzey kullanılarak çalıştırılan panoya monte edilmiş bir ekrandan oluşuyor. Otomobilin fonksiyonlarını, uydu navigasyonundan multimedya özelliklerine kadar kontrol etmek için kullanılabilir.

Alman markasının A sınıfı , B sınıfı ve C sınıfı gibi daha uygun fiyatlı modelleri, tıknaz bir iPad’e benzeyen bağımsız bir ekrana sahiptir. E-Serisi ve S-Serisi gibi daha lüks otomobiller, geleneksel analog kadranları 12,3 inçlik ekranlarla değiştiren daha hızlı bir kurulum ile sunuluyor.

Mercedes COMAND hangi özellikleri sunar?

Alt özellikli Mercedes modelleri standart olarak COMAND Audio ile birlikte gelir. Bu sistem standart olarak yedi inçlik bir ekran, Bluetooth, bir DAB dijital radyo ve bir USB portuna sahiptir. Sat-nav sistemi de bazı otomobillerde sunulmaktadır.

Daha yüksek özelliklere sahip modeller, yükseltilmiş COMAND Online sistemiyle birlikte gelir; 3D haritalar, daha gelişmiş grafikler, 10 GB sabit disk ve standart olarak ses tanıma özellikleri içeren dokuz inçlik daha büyük bir ekrana sahiptir.

Lüks E-Serisi ve S-Serisi modelleri, pano boyunca uzanan iki adet 12,3 inç ekrana sahip daha sofistike bir sistem sunar. Biri geleneksel bir bilgi-eğlence ekranı olarak işlev görürken, ikincisi eski moda enstrümanların yerini alır ve yapılandırılabilir bir yüksek çözünürlüklü ekran ile arama yapar.

COMAND Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu mu?

Bütün A-Serisi , B-Blass , CLA , CLS , E-Class, GLA , gle ve gle Coupe COMAND Online ile donatılmış modeller Android Auto uyumluluğu ile sunulmaktadır. Apple Carplay ile CLA, CLS, E sınıfı, GLS , GLA, G sınıfı ve aynı sisteme sahip S sınıfı modelleri de sunulmaktadır.

Mercedes COMAND neye benziyor?

Mercedes COMAND sisteminin nasıl çalıştığı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için aşağıdaki E-Sınıf salonu ve GLC kabinlerinin detaylı videolarını izleyin.

Mercedes E-Serisi salon

Mercedes GLC SUV

COMAND’ın geleceği nedir?

COMAND sisteminin revize edilmiş bir versiyonunun prototip C-Class Estate’e takıldığı tespit edildi . Alman markasının yelpazesindeki gelecekteki birçok modelde bulunması beklenen bu yeni sistem, menülerde gezinmeyi biraz daha sezgisel hale getirmek için standart kaydırma tekerleğinin yerine daha geniş bir trackpad sunuyor.

Mercedes muhtemelen E-Serisi ve Alpine S-Serisi çift ekran sistemlerinin kullanımını kendi menzili içinde daha fazla modele çıkaracak. Hareket kontrolü özellikleri – BMW 7 Serisi’nde sunulanlara benzer – gelecekteki modellerde de görülebilir.

Mercedes Comand ile ilgili daha detaylı bilgi için sizi Multimedya Market’e davet ediyoruz. Hoş bir sohbet eşliğinde hem tanışmış olalım hem sizlere daha doğru bilgileri bire bir verelim.

UYGULAMA İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK VE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ UYGULAMALARIN VİDEO VE RESİMLERİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ . 

MULTİMEDYA MARKET BURSA

İLETİŞİM GSM : 05322013723

WHATSAP LİNK :https://wa.me/message/J75A2ISZPUQAG1

 https://www.facebook.com/bmwelektrobursa

https://www.facebook.com/powergaragecar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.