fbpx

MMI Sistemi

MMI Sistemi Alman marka Audi lerde standartlaştırılmış olan Bilgi Eğlence Sistemine verilen isimdir. Giriş seviyesi A1 den en mükemmel R8 e kadar tüm sistemlerde mevcuttur.

MMI Sistemi

Audi MMI nasıl çalışır?

Audi’nin MMI sistemi, çeşitli düğmeler, topuzlar ve bazı araçlarda orta konsoldaki bir dokunmatik yüzey kullanılarak kontrol edilen panoya monte edilmiş bir ekrana sahiptir. Stereodan uydu navigasyonuna kadar bir dizi özelliğe erişmek için kullanılabilir.

Kompakt A1 gibi giriş seviyesi Audi modelleri, 6.5 inçlik katlanır ekrana sahipken, tamamen yeni A5 de dahil olmak üzere daha lüks modellerde daha sessiz ve bağımsız bir ünite bulunuyor. Bu daha büyük yedi inçlik ekran, eski moda aramaların yerine geçen sürücünün önünde Audi’nin Sanal Kokpit çağırdığı 12,3 inçlik bir ekranla eşleştirilir.

Çoğu MMI sistemi, vites kolunun önüne yerleştirilmiş bir dokunmatik yüzey ve kaydırma tekerleği kullanılarak kontrol edilir. TT ve A3 gibi bazı modellerde, tekerleğe takılı bir dokunmatik yüzey bulunurken, eski A1 ve Q3 modelleri tüm kurulumu CD çaların hemen altına monte eder.


MMI Sistemi

Audi MMI Sistemi hangi özellikleri sunar?

Giriş seviyesi MMI sistemleri standart olarak uydu navigasyon hizmeti sunmazlar, ancak Bluetooth bağlantısı ve radyo işlevleri sunar. Bu temel üniteler SD kart tabanlı bir navigasyon sistemisunarlar. Dilerseniz daha sonraki bir tarihte MMI sisteminizi yükseltmeyi seçebilirsiniz.

Canlı trafik güncellemeleri, 3B grafikler, ses kontrolü ve Google Haritalar uyumluluğu içeren, tümü daha geniş bir ekranda görüntülenen yükseltilmiş bir MMI Navigasyon paketi de mevcuttur. Yükseltilmiş bir Tech paketi, bir DAB dijital radyoya, yükseltilmiş Bluetooth işlevlerine ve kişisel bir WiFi erişim noktasını da içerir.

Audi’nin mükemmel MMI özelliği,  Hayalet Gösterge sistemidir. Direksiyon simidinin arkasındaki bu ikinci ekran, dijital kadranlardan tam renkli ve yüksek netlikte yön bulma seçeneklerine kadar bir dizi özelliği görüntüleyebilir.

MMI Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu mu?

Audi’nin A3 , A4 , A5 , Q2 , Q7 ve sportif TT modelleri Apple CarPlay uyumluluğu ile sunulurken Android Auto , A3, A4, A5, A6 , A7 , Q2, Q5 , Q7, TT ve R8’de mevcut.

Audi MMI Sistemi neye benziyor?

Bir dizi Audi sisteminin tam olarak nasıl kullanılacağı hakkında daha iyi bir fikir vermek için A1 ve yeni A5’in MMI ünitelerinin ayrıntılı videolarını bir araya getirdik.

Audi A1

Audi A5

Audi MMI’nın geleceği nedir?

Audi’nin ileriki yıllarda kendi yüksek teknolojili Sanal Kokpitine daha fazla otomobil sığdırması bekleniyordu. Yeni A8 yedeklemesi , rakip BMW 7 Serisi’ne benzer özelliklere sahip yeni hareket kontrol özellikleri sunan ilk Audi olabilir .

https://www.facebook.com/bmwelektrobursa

https://www.facebook.com/powergaragecar

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir