fbpx

Renault Clio 4 2017-2018 Multimedya Ekran

Renault Clio 4 2017-2018 Multimedya ekran piyasada elbette bulunmakta. Ancak bu ürün ile ilgili birçok firma
sıkıntılar yaşamaktadır. Yaşanan sıkıntılar genelde parça kaynaklı olup, bazıları da montaj ekiplerinin yetersizliklerinden kaynaklanmaktadır.

Renault Clio 4 Multimedya sorunu nedir?

Renault’un Clio 4 2017-2018 Yeni kasalarda gelen cihazların soket uyumsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Ürünler genelde eski tip soket ile gelmektedir. Bu da montaj ekibinin soketi söküp yeni soket takması yada var olan soketi yeni tipe uydurmasını zorunlu kılar. Ancak çoğu montaj ekibinin yetersiz oluşu bu işlemi zora soktuğu gibi arabada da ek tadilat orjinaliteyi hatta sistemi bozabilmektedir.

Yeni soket uygulamasında kabloların bire bir eşleşmemesi sonucu, aracın orijinal kablolama sisteminde tadilatlar yapılır. Aracın orijinal kablo gurubundan ek enerji ve sinyal kabloları soyularak bağlantılar yapılır. Yani orijinal araç elektroniğine müdahalede bulunulur. Bu aslında istenmeyen bir durumdur. Çünkü orijinal kablo sistemi aracın kendi ekipmanının çekeceği amperaja göre tasarlanmıştır. Siz ek bağlantılar yaparak bu sistemden aşırı akım çekilmesine, dolayısı ile sistemde aşırı yüklenmeye yol açarsınız. Bu da başta beyin olmak üzere bir çok araç elektroniğini tehlikeye hatta arızaya zorlar.

Multimedya Market’in farkı nedir ?

Multimedya Market’in yeni kasa araçlar için sağladığı ürün bire bir orijinal ve eksiksiz ekipmanla gelmektedir. Araç üzerinde hiçbir tadilat yapılmasına gerek kalmadan montaj gerçekleştirilir. Böylece aracın orjinalitesi korunur ve aracın sistem hatası verme riski ortadan kalkar.

Power Garage ve Multimedya Market olarak 25 yılı aşkın deneyim ve tecrübe ile aracınıza itinalı bir montaj gerçekleştirilir. Montaj ekibinin tecrübesi, montaj uygulayacak aracı tanıması çok önemlidir. Özellikle yıllanan araçlarda plastik aksamın gevreme sorunu birçok montajcılar için sorun teşkil eder. Eski teybin sökülmesi ve yeni ürünün montajı sırasında aracın plastik orijinal aksamları kırıla bilmektedir. Bu da araç sahipleri için istenmeyen kötü bir durum teşkil eder.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.