fbpx

Sesli Kontrol Aktivasyonu

Sesli kontrol sistemi, çok işlevli direksiyon simidindeki bir tuşa basarak etkinleştirilir ve BMW’nizin kabin özelliklerini kontrol etmenin daha güvenli ve daha rahat bir yolunu sağlar. Sistem hemen hemen tüm fonksiyonlar için önceden ayarlanmış terimleri komutlarla tanır. Sistem ayrıca alternatif kelimeleri, örneğin ‘Eve sürmek’ yerine ‘Ev’i’ tanıyabilir. Basit sözlü komutlar, arka plandaki gürültüyü filtreleyen ahizesiz özel bir mikrofon tarafından alınır.

MultimedyaMarket-BMW-1-series-e81-e82-e87-sesli-komut-aktivasyonu

Sesli diyalog sistemi, belirli bir konuşmacıdan bağımsız olarak çalışır ve daima önceden tanımlanmış bir diyalog yapısını izler. Her komut verdiğinizde, sistem anlaşıldığını belirten bir ton sesi çıkarır.

“Tek atış” olarak adlandırılan tam giriş son derece kullanışlıdır: varış yerini şehir, sokak ve numara olarak tek adımlarla girmek yerine, tüm adres tek bir cümlede söylenebilir, örneğin ‘Münih Riesenfeldstrasse 7’.

Sistem birkaç yardımcı fonksiyona sahiptir. Örneğin, telefon rehberinden ismini söyleyerek bir kişiyi seçebilirsiniz. Ya da sadece numarayı söyleyerek bir telefon numarası çevirin. Metinden sese işlevi sesli mesajları veya SMS mesajlarını okuyabilir. Bu sadece daha konforlu değil, aynı zamanda güvenlidir: elleriniz her zaman direksiyon simidinde kalır ve çevredeki trafikten uzak durmazsınız.

https://youtu.be/RLm1Q9hrYEk

Aktif ses cihazını da çalıştırabilirsiniz, örneğin ‘Track 3’ komutunu içeren CD sürücüsü. Belirli bir radyo istasyonunu dinlemek için, sadece ‘İstasyon’ ve ardından istasyonun adını söyleyin, örneğin ‘İstasyon Bayern 3’. Bu, ekran istasyon listesini göstermediğinde bile çalışır.

Bireysel fonksiyonları sadece ses kontrolü ile kullanmak kolay değildir, aynı zamanda merkezi ekrandaki menüler arasında ‘gezinebilirsiniz’. Oraya gitmek için menünün adını söyleyin, örneğin ‘Ana menü’ veya ‘Radyo’. ‘Harita’ komutu Kontrol Ekranında otomatik olarak bir harita açar. Görüntülenen bir tablodaki çoğu menü seçeneği, ses kontrolü ile de çağrılabilir. Örneğin, haritanın yönünü sesli bir komutla değiştirebilirsiniz.


MultimedyaMarket-BMW-1-series-e81-e82-e87-sesli-komut-aktivasyonu-1

Bunları ve daha birçok önemli konuşma komutlarını kullanım kılavuzunda okuyabilirsiniz. ‘Sözlü komutlar’ dediğinizde ortaya çıkan çeşitli tablolar için olası sözlü komutlar hakkında bilgi bulacaksınız. Veya ‘Yardım’ deyince sistem size açıklar.

Sözlü komutların kapsamı modele ve donanıma bağlıdır. Giriş seçenekleri navigasyon verilerine, ülke ve dil ayarlarına bağlıdır.

Gereksinimler: SA609 – Navigation Professional (CIC)


Power Garage Multimedya Market

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir