fbpx

Arıza Tespit ve Araç Kontrolleri

Gelişen otomotiv teknolojisi ile araçlarda bulunan elektronik aksanlar da çoğalmaktadır. Araçlardaki elektronik uygulamalara yönelik yeni test cihazları geliştirilmektedir.

Kaliteli arıza tespit cihazları kullanılarak motor, airbag, ABS, şanzuman, immobilizer, klima, enjektör kodlaması, elektronik sistem uygulamaları, arıza lambası söndürme, enjektör kalibrasyonu gibi işlemler yapılmaktadır.

Gelişen yeni araç sistemlerine yönelik profesyonel arıza tespit cihazları ile aracın sistemine zarar vermeden hizmet vermek önem arz etmektedir. Yeni araç sistemlerine uygun arıza tespit ve araç kontrolleri hizmeti firmamızca alanında uzman ekiplerimiz tarafından verilmektedir.


Arıza Tespit ve Araç Kontrolleri işlemlerinde Volswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Subaru, Citroen, Mitsubishi ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

VİP HİZMETİMİZ Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volvo, Aston Martin, Bentley, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Jeep araçlarınız için lütfen bizi arayın!

ŞİMDİ ARAYIN!

0532 201 37 23


Sürekli gelişen otomotiv sektöründe sıfır hata ile aracınızın zarar görmesine neden olmayan son teknoloji cihazları ile ölçümler yapılmaktadır. Firmamızda her marka ve modeldeki araca arıza tespit ve araç kontrolleri hizmeti sağlanmaktadır.

Kaliteli Arıza Tespit Cihazının Fonksiyonları

Hata kodları okuma ve silme,

Tüm sistem ve parçaları aktif hale getirebilme,

Tüm sistem ve parçalara adaptasyon işlemi uygulayabilme,

Canlı değerleri okuyabilme,

Motor, şase ve gösterge uygulamalarını kodlayabilme,

Otomatik vites ve şanzuman uygulamalarını çözümleme,

Klima sistemi adaptasyonu,

Anahtar sistemi adaptasyonu,

Süspansiyon sistemi ve çekiş kontrol sistemleri konfigrasyonu, (ABS, BAS, ESP, ASR, ETS SBC)

Aktif güvenlik sistemleri (AİRBAG),

Sinyal modülü,

Elektronik ateşleme sistemi,

Lastik basınç kontrol sistemleri,

Koltuk elektroniği,

Multimedya sistemi,

Tavan modülleri, otomatik debriyaj sistemi gibi fonksiyonları içermektedir.

Araç beyninden arıza tespiti nasıl yapılır?

ECU adı verilen araçtaki elektronik dağılımı kontrol eden sistem (beyin) aracılığıyla araç arızası tespiti yapılabilmektedir. Elektronik kontrol ünitesi (ECU) araçtaki tüm sistemin üzerinde görev yapmaktadır. Bu sistemler arasında ECU’nun çalışma verimini denetleyen kontrol sistemleri bulunmaktadır. Bu kontrol elemanları her üretici tarafından farklı farklı isimlendirilmektedir.

ECU, araç sistemindeki hataları kaydetmektedir. Arıza tespit cihazı da bu hataları okumakta ve arızanın yerinin tespit edilmesine olanak sunmaktadır. Arıza tespit cihazı ekranına yansıyan hata kodları ile aracın arızalı sistemi belirlenir ve gerekli onarımı yapılır. Sonrasında ECU sisteminde tarama yapılarak hata kodu sorgulanır. Hata kodu görünmüyorsa, araç arızası giderilmiş demektir. ECU yani araç beyni olmadan araç arızası tespiti yapmak mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.