fbpx

Mercedes COMAND sistemi nasıl çalışır?

Mercedes ‘COMAND sistemi, merkez konsoluna takılan bir kaydırma tekerleği ve dokunmatik yüzey kullanılarak çalıştırılan bir panele monte edilmiş ekrandan oluşur. Otomobilin bir dizi fonksiyonunu sat nav’dan multimedya özelliklerine kadar kontrol etmek için kullanılabilir.

Alman markalı ürün yelpazesinde daha uygun fiyatlı modeller ( A-Serisi , B Sınıfı ve Sınıfı gibi) , tıknaz iPad’e benzeyen bağımsız bir ekrana sahiptir. E-Serisi ve S-Sınıfıgibi daha lüks otomobiller, geleneksel analog kadranları bir çift 12,3 inç ekranla değiştiren daha hızlı yerleşik bir kurulumla sunulmaktadır.

Mercedes COMAND hangi özellikleri sunuyor?

Düşük spec Mercedes modelleri standart olarak COMAND Audio ile birlikte gelir. Bu sistemde standart olarak 7 inçlik bir ekran, Bluetooth, bir DAB dijital radyo ve bir USB portu bulunuyor. Sat-nav sistemi de bazı otomobillerde sunulmaktadır.

Daha yüksek özelliklere sahip modeller, yükseltilmiş bir COMAND Online sistemi ile birlikte geliyor; 3D haritalar, geliştirilmiş grafikler, 10GB sabit disk ve ses tanıma özellikleri standart olarak daha büyük bir dokuz inç ekrana sahip.

Lüks E-Serisi ve S-Serisi modellerinde, gösterge panelinde gerilmiş iki adet 12.3 inç ekrana sahip daha karmaşık bir sistem bulunur. Biri geleneksel bir bilgi-eğlence ekranı olarak hareket ederken, ikincisi eski moda enstrümanların yerini alır ve yapılandırılabilir bir yüksek-çözünürlüklü ekran ile çevirir.

COMAND Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu mu?

COMAND Online ile donatılmış tüm A-Serisi , B-Blass , CLA , CLS , E-Serisi, GLA , GLEve GLE Coupe modelleri Android Auto uyumluluğu ile sunulmaktadır. Aynı sistemle donatılmış CLA, CLS, E-Serisi, GLS , GLA, G-Class ve Alpine S-Class modelleri de Apple Carplay ile birlikte sunulmaktadır.

Mercedes COMAND nasıl görünüyor?

Mercedes ‘COMAND sisteminin hareket halinde nasıl göründüğüne dair daha iyi bir fikir edinmek için aşağıdaki E-Serisi salon ve GLC kabinlerinin detaylı video incelemelerini izleyin.

Mercedes E-Serisi sedanı

Mercedes GLC SUV

COMAND’ın geleceği nedir?

COMAND sisteminin revize edilmiş bir versiyonu, bir C-Class Estate prototipineyerleştirildi . Alman markasının gelecekteki birçok modelinde yer alması beklenen bu yeni sistem, menülerde gezinmeyi biraz daha sezgisel hale getirmek için standart kaydırma tekerleğinin yerine daha geniş bir izleme paneli içeriyor.

Mercedes, E-Serisi ‘ve Alpine S-Sınıfı’ çift ekranlı sistemlerin kullanımını da geniş bir yelpazede daha fazla modele taşıyacak. Hareket kontrol özellikleri – BMW 7 Serisi’nde sunulanlara benzer – gelecekteki modellerde de görünebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.